Etiyopya sidamo (sen ve ben) anlamına gelen ayrıca Etiyopya’ da da bir kabile ismi olan Sidamo burada karşımıza bir ticari unvan olmakla beraber Sidamo kabilesinin yaşadığı bölgenin aynı zamanda ürünüdür.
Sen ve ben! Aslında her mecrada karşımıza çıkmaktadır.
Örnek verecek olursak genelde her anlaşmazlık sen ve ben olunca çıkar ve biz olunca da çözülür.
Burada ise fincan sen kahve ben dersek belki ortaya nefis bir içeceğin çıkacağını iddia etmiş oluruz.
Etiyopya Sidamo filtre kahve kendisine has aromalarıyla ön plana çıkan kahve , siz hangi zamanlarda tüketmeyi tecrübe edersiniz bilemiyoruz ama …
Bu kahvemiz asli vatanı olan Etiyopya’ da bölgesel olarak günde üç öğün yemeklerden önce taze olarak hazırlanıp içilmektedir.
Yumuşak bir kahve olmasına karşın özelikle limon, gül, yabanmersini, karabiber gibi keskin aromalarından birini daha yoğun hissedeceğiniz kesindir.
Olan çekirdekleri uygun ortamlarda doğru kavurma, öğütme, paketleme ve siz tüketiciye ulaştırma aşamalarında Saklı Kahvem bu işi bir sevda mesafesinde yaparak hizmetine devam etmekte.
İsterseniz bir deneyiniz, www.saklikahvem.com merakların giderildiği adres olmakla beraber birde yeni keşiflere imkan vermektedir.
Zaten aromalı, nitelikli, üçüncü dalga, yeni nesil gibi adlarla anılan kahve sektörünün önceliğidir kendisinden aromalı kahveler.
Lütfen Bekleyin